Hula hoop i spotkanie z autorką książki w Szczecinku

Grażyna Ochenkowska będzie podwójnym gościem wydarzeń w Szczecinku – 29 września zaprasza na trening hula hoop połączony z zabawą, a 4 października na spotkanie autorskie poświęcone jej książce „Zapach czerwonych róż”.

SAPiK zaprasza w środę (29 września, godz. 17) na trening połączony z zabawą, który poprowadzi Grażyna Ochenkowska, autorka książki „Zapach czerwonych róż”, twórczyni letniego kursu online „Hula Hoop dla zdrowia” i autorka ćwiczeń z magnetyczną obręczą hula hoop. Zajęcia odbędą się w siedzibie Centrum Organizacji Pozarządowych przy ulic Armii Krajowej 29 w Szczecinku. Wstęp wolny.

Z kolei Klub na Obcasach zaprasza w poniedziałek, 4 października, na spotkanie autorskie z Grażyną Ochenkowską. – Nigdy nie jest za późno, by zacząć wszystko od nowa, o tym opowiada, w swojej autobiograficznej książce „Zapach czerwonych róż”. To poruszająca opowieść o dojrzewaniu, rozwoju i sukcesie. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby posłuchać o tym jak realizować marzenia i odnaleźć swoją drogę, nie zważając na przeciwności losu. Początek o godzinie 18 w szczecineckim zamku.

„Zapach czerwonych róż” – promocja książki Grażyny Ochenkowskiej w słupskiej bibliotece

W Czytelni Głównej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Słupsku odbyło się spotkanie z pisarką Grażyną Ochenkowską, zorganizowane przez Soroptymist International Klub w Słupsku. Promowano jej książkę pt. „Zapach czerwonych róż”.

– Grażyna Ochenkowska to kobieta odważna, piękna i pełna twórczych pasji – mówi Danuta Sroka z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Słupsku. – Jej książka porusza i nastraja, jest opowieścią o dojrzewaniu, rozwoju, sukcesie. Autorka przypomina, że szczęście jest w zasięgu ręki, wystarczy tylko po nie sięgnąć. Jej droga na szczyt nie była łatwa, wiodła przez trudne dzieciństwo, pełne chłodu małżeństwo zakończone rozstaniem, i chorobę. Nawet nowotwór nie powstrzymał Grażyny Ochenkowskiej przed realizacją marzeń.

Wygrała, jest szczęśliwa, uśmiecha się do ludzi i motyli, potrafi inspirować, chętnie dzieli się swoim doświadczeniem z innymi kobietami, dzieli się radością. Nigdy się nie poddaje, wciąż ma marzenia i, najważniejsze, realizuje je z pełnym sukcesem. W jej książce znajdziemy wiele wartości, sentencji, jest też zestaw ćwiczeń, które poprawią naszą sprawność i samopoczucie. Nieważne, ile mamy lat, jaki jest stan naszego zdrowia ani czym się zajmujemy. Po prostu realizujmy siebie. Grażyna Ochenkowska promuje ćwiczenia z hula-hoop, które – jak twierdzi autorka – pomogą nam w osiągnięciu doskonałej formy, także po ciężkich chorobach. Zatem, odkrywajmy w sobie siłę i zmieniajmy swoje życie na lepsze. Jesteśmy tego warte.

 

Autor: Samorządowa Agencja Promocji i Kultury
Link: https://sapik.pl/aktualnosci/wpis/93/Spotkanie-z-Grazyna-Ochenkowska 

Spotkanie z Grażyną Ochenkowską

Klub na Obcasach w jesiennej odsłonie

Nigdy nie jest za późno, by zacząć wszystko od nowa! O tym opowiada, w swojej autobiograficznej książce „Zapach czerwonych róż” Grażyna Ochenkowska.To poruszająca opowieść o dojrzewaniu, rozwoju i sukcesie.
Na początku października będzie można wziąć udział w spotkaniu autorskim z udziałem autorki. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby posłuchać o tym jak realizować marzenia i odnaleźć swoją drogę, nie zważając na przeciwności losu.

4 pażdziernika, godz. 18:00
Centrum Konferencyjne ZAMEK
Spotkanie organizowane w ramach Klubu na Obcasach 

 

Jasne, że Częstochowa

nr. 32 / PAŹDZIERNIK 2014
ISSN 2084-6207
s. 7

Jak pachną czerwone róże w książce Grażyny Ochenkowskiej?

Dziś – 21 czerwca 2018 r. – ma premierę książka „Zapach czerwonych róż” Grażyny Ochenkowskiej – jednej z kursantek Pasji Pisania. Tym samym Grażyna spełniła swoje pisarskie marzenia.

Dziś premiera książki Grażyny Ochenkowskiej, która regularnie uczestniczyła w kursach Pasji Pisania. Zapach czerwonych róż to przede wszystkim opowieść autobiograficzna. O dziecku, które miało utrudniony start w życiu – pochodziło z biednej, wielodzietnej rodziny nękanej przez kolejne kryzysy. O dziewczynie buntującej się w obliczu niechcianego małżeństwa. O kobiecie, która była szczęśliwa, ale zachorowała na nowotwór piersi – i całe to mozolnie zbudowane szczęście okazało się pozorne. Wreszcie – opowieść o kimś, kto się nie poddał, pomimo ciosów, jakie zsyłał los. Bohaterka tej książki wyszła z choroby, zrobiła spektakularną karierę, stale dążyła do tego, aby czynić świat lepszym, rozwijać się i spełniać swoje marzenia. Jednym z nich było napisanie książki.

Druga część książki to poradnik z opisami autorskich ćwiczeń Grażyny Ochenkowskiej z obręczą hula hoop. Dzięki tym prostym ćwiczeniom będzie można poprawić jakość swojego zdrowia i zadbać o sylwetkę.

Grażynę poznałem w 2014 roku. Po raz pierwszy prowadziłem wówczas Kurs Podstawowy Pasji Pisania. Jedną z jego uczestniczek była właśnie Grażyna Ochenkowska. Potem wielokrotnie spotykaliśmy się na kolejnych kursach. Od pierwszej chwili podziwiałem jej wytrwałość w drodze do samorozwoju, realizacji celów. Imponowała mi ogromna wewnętrzna siła Grażyny. To, że pomimo wielu dramatycznych przejść, nie straciła wiary w świat, w drugiego człowieka. Dążyła do tego, aby spełnić swoje marzenia – cieszę się, że kolejne się urzeczywistniło.

Oddaję głos Grażynie:

„Każda opowieść musi się gdzieś zaczynać. Ta rozpoczyna się… w świetle reflektorów. Jednak moja historia to nie tylko zapach czerwonych róż i dary od losu. To także wyrzeczenia, ogromna wiara i cierpliwość w momentach, gdy nic nie szło po mojej myśli. Zapraszam Cię w podróż w świat spełnionych marzeń. Może Ty także spełnisz swoje?”

Zapraszam was do zapoznania się z Zapachem czerwonych róż.

Grażynko, w imieniu całego zespołu Pasji Pisania serdecznie ci gratuluję! I cieszę się razem z tobą z premiery książki!

__
Źródło cytatu: Grażyna Ochenkowska, Zapach czerwonych róż, Wydawnictwo Czerwona Szpilka, Wrocław 2018.

Link do artykułu: http://blog.pasjapisania.pl/2018/06/21/pachna-czerwone-roze-ksiazce-grazyny-ochenkowskiej/